Prywatne leczenie alkoholizmu

Dla zdecydowanej większości osób, zwłaszcza tych zajmujących wysokie stanowiska państwowe prywatne leczenie alkoholizmu wydaje się być niejednokrotnie jedyną drogą ratunku.

Jest tam zapewniona dyskrecja, kameralne warunki, www.psychoterapia24.pl .

Niestety choroba alkoholowa podobnie jak wiele innego rodzaju chorób nie wybiera osób, które na nią zachorują. Pomimo faktu, iż choroba ta została w pełni uznana za jedną z typowych chorób o charakterze przewlekłym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia WHO w naszym kraju fakt chorowania i przyznania się do uzależnienia od alkoholu jest postrzegany w dalszym ciągu, jako temat tabu, o którym nie warto rozmawiać i wspominać poza najbliższym kręgiem rodzinnym.

Pojęcie osoby uzależnionej od alkoholu sprowadza się do pojęcia obdartego alkoholika chodzącego codziennie pijanym. Jak mylne jest to wyobrażenie wiele osób przekonuje się czasami w wyjątkowo bolesny sposób. Dzieje się tak, gdy choroba alkoholowa dopada kogoś z ich bliskich lub ich samych.

Zaakceptowanie tego faktu jest o tyle trudne, iż rozwój choroby w wielu przypadkach potrafi być umiejętnie skrywany przez samego chorego.

Wraz z rozwojem uzależnienia od alkoholu rozwija się także rodzaj współuzależnienia. Podstawą współuzależnienia jest chęć utrudnienia spożycia alkoholu osobie od niego uzależnionej.

Co najgorsze w tym wszystkim najczęściej zamiast zamierzonego efektu pomocy, osoba chcąca jej dostarczyć przyczynia się do dalszego rozwoju choroby alkoholowej.

Wiele ośrodków oferujących prywatne leczenie alkoholizmu oferuje również pomoc i wsparcie w leczeniu różnych form współuzależnienia .

Największym problemem osób współuzależnionych jest zbyt nadmierna koncentracja na osobie uzależnionej i zmotywowanie ogromną chęcią udzielenia jej pomocy.

W wielu przypadkach współuzależnienia dochodzi do znacznego pominięcia własnych potrzeb. Związane jest to zazwyczaj z pośrednim poczuciem wstydu i zagrożenia. Pomimo braku fachowej wiedzy na wszelkie możliwe i znane sobie sposoby osoby współuzależnione starają się pomóc alkoholikowi w zaprzestaniu jego picia.

Dochodzi do wielu sytuacji, w których to wierząc w chęć zmian, pozwalają się zmanipulować do tego stopnia, iż niejednokrotnie same dostarczają alkohol osobie uzależnionej. Jest to oczywiście z reguły krótkotrwałe działanie gdyż po kilku, kilkunastu tego rodzaju sytuacjach na własnej skórze się przekonują w jak ogromnym stopniu się mylą.

W celu wyjścia z impasu dla wielu osób zarówno uzależnionych od alkoholu jak i tych będących współuzależnionymi wymagana będzie profesjonalna pomoc między innymi w postaci, jaką jest prywatne leczenie alkoholizmu z zastosowaniem skutecznej psychoterapii .

W wielu przypadkach okazuje się to być na tyle skutecznym rozwiązaniem, iż osoby te są w stanie w dalszym ciągu wspólnie funkcjonować. Oczywiście pod warunkiem zaprzestania spożywania alkoholu przez osobę będącą od niego uzależnioną. Jest to kluczowy warunek powodzenia całego przedsięwziętego leczenia. Leczenia, które powinno się odbywać w oparciu o zgodę i chęć uczestnictwa w nim obu stron.

Polecamy Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień nad morzem w Dziwnówku. Tel. 606 49 48 46
www.psychoterapia24.pl

prywatne leczenie alkoholizmu

prywatne leczenie alkoholizmu nad morzem

Dodaj komentarz