Leczenie alkoholizmu nad morzem

"<yoastmark

 Dobre leczenie alkoholizmu i innych uzależnień jest szczególnie skuteczne nad morzem. Najczęściej w pierwszym etapie leczenia potrzebne jest doprowadzenie do dobrego stanu fizycznego tzw. detoks. Sprzyja temu szczególnie skutecznie klimat nadmorski.                                            

Badania wykazują, że dźwięk fal morskich zmienia fale w mózgu powodując głęboko zrelaksowany stan. Relaks przeżywany w ten sposób może pomóc odmłodzić ciało i umysł.  
Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego zawsze spałeś spokojnie po dniu spędzonym na plaży, to wiedz, że działo się tak dzięki morskiemu powietrzu.  Morskie powietrze produkuje zdrowejony ujemne, które przyspieszają naszą zdolność do absorbowania tlenu. Jony ujemne  także równoważą poziomy seratonin, związane z nastrojem i stresem. To dlatego po wakacjach czujesz się bardziej czujny i spokojny.
Powietrze nasycone jodem poprawia odporność.

Terapia alkoholizmu nad morzem

Kiedy spacerujesz po plaży, promienie słoneczne wpływają na Twój układ hormonalny – część Twojego ciała, która wydziela endorfiny – naturalne substancje chemiczne, zapewniające relaks i zmniejszające przeżywany stres.

Morska bryza pozwala na dobre dotlenienie organizmu, oddech pogłębia się i zwiększa powierzchnię płuc wykorzystywaną przez organizm. Dodatkowo powietrze morskie nawilża oskrzela i płuca, co pomaga w ich naturalnym oczyszczeniu.

Pobyt nad morzem także doskonale koi nerwy, szum fal, spacery plażą, szczególnie w okresie zimowo – wiosennym, to prawdziwa ulga dla osób zestresowanych i wyczerpanych emocjonalnie.  Wszystko to bardzo pomaga w skutecznym leczeniu uzależnienia od alkoholu.

Daj sobie szansę nad morzem: Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień w Dziwnówku na Pomorzu Zachodnim.

Tel. kontaktowy: 606 494 846 Specjalista Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia mgr Marek Lisowski

Strony www.   http: //www.psychoterapia24.pl/ oraz http: //leczeniealkoholizmu.org/

"<yoastmark