leczenie-alkoholizmu-artukuły

Dobry ośrodek leczenia alkoholizmu.

Alkoholizm  to ciężka choroba, na którą może zapaść każdy niezależnie o płci, rasy, poziomu inteligencji czy wyznania wiary. Po podjęciu trudnej decyzji o leczeniu, należy wybrać dobry ośrodek leczenia alkoholizmu. Poniżej znajdziemy rady, którymi warto zasugerować się przy wyborze miejsca terapii.

Dobry ośrodek leczenia alkoholizmu.

Po pierwsze niezwykle istotne jest doświadczenie i kwalifikacje osoby prowadzącej ośrodek. Warto, aby kierownik ośrodka potrafił radzić sobie z uzależnionymi, bez stażu i doświadczenia nie będzie to jednak możliwe. Bardzo ważna jest też długość istnienia ośrodka. Im dłużej placówka egzystuje tym większa szansa na to, że jej terapeuci i inni pracownicy posiadają odpowiednie doświadczenie. Dobry ośrodek bez wątpienia powinien działać legalnie, czyli musi posiadać NIP, REGON oraz wpis do ewidencji działalności gospodarczej.

Dobry ośrodek leczenia alkoholizmu.

 

Obiekt powinien udostępniać nazwiska kadry terapeutycznej i informacje o jej kwalifikacjach. Jest to gwarancja zawodowego podejścia do pacjenta.  Ważne jest, aby w ośrodku leczenie alkoholizmu nie trwało krócej niż 4 tygodnie, gdyż leczenie poniżej tego okresu z reguły okazuje się nieskuteczne.

Należy również zapoznać się z programem terapeutycznym, jaki proponuje ośrodek. Istotne jest, aby program terapii była zgodny ze standardami obowiązującymi w Polsce. Powinien on zawierać rożne formy terapii takie jak zajęcia edukacyjne, terapie grupową czy terapie indywidualną.  W dobrym ośrodku leczenia uzależnień każdy pacjent w czasie leczenia ma swojego terapeutę, z którym opracowuje indywidualny plan terapii. Terapia powinna być prowadzona w małych grupach osób, nie powinna liczyć się ilość a jakość. W ośrodku osoby uzależnione powinny nabyć też umiejętność spędzania wolnego czasu w trzeźwości.

Dobrze jest, gdy ośrodek położony jest w spokojnym miejscu, gdzie uzależniony może delektować się chwilami spędzonym na świeżym powietrzu. Niezwykle istotne jest również, aby profesjonalny ośrodek posiadał odpowiednią bazę pozwalającą na korzystanie z różnych form terapii.

Jak widać dobry ośrodek leczenia uzależnień powinien spełniać wiele warunków. Najistotniejsze jest jednak odpowiednie podejście personelu do pacjenta. Tylko to pozwoli zrozumieć leczonemu proces terapeutyczny mający na celu naukę trzeźwego postrzegania świata i korzystania z niego. Zaznajomić się z podejściem kadry medycznej jednak się niestety nie da. Ale musimy ufać temu, że ludzie pracujący w takich miejscach, chcą naprawdę pomóc uzależnionemu.

Dobry ośrodek leczenia alkoholizmu. : dobry, sprawdzony, renomowany ośrodek w Dziwnówku nad morzem